Migrace 2025 s Jirkou Kolbabou

Je Vaším snem pozorovat Vekou Migraci pakoňů mezi parky Serengeti a Masai Mara v Keni? Zažijte na vlastní kůži vzrušující safari skrz naskrz divokou přírodou oblíbené Masai Mary a pozorujte Velkou Migraci spolu s vášnivým cestovatelem a fotografem Jiřím Kolbabou, který Vám bude dělat příjemnou společnost.

Co vás čeká:

Velká migrace: Zažijte jednu z největších divokých migrací na světě v srdci Masai Mara, kde se setkáte s obrovskými stády zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Safari v parku Lake Nakuru: Obdivujte ohromné množství růžových plameňáků, které přilákalo toto jezero, a pozorujte další fascinující druhy zvířat, jako jsou nosorožci, lvi a spoustu dalších!

Setkání s Jirkou Kolbabou: Mějte jedinečnou příležitost sdílet dobrodružství s Jiřím Kolbabou, který vám přiblíží své nezapomenutelné zážitky z cestování a bude Vám na zájezdu doprovodem a příjemnou společností.

Nádherná Diani Beach: Odpočinek v ráji na jedné z nejkrásnějších afrických pláží.

Ve skupině jen 12 míst!

Videopozvánka

Itinerář zájezdu

Odlet do Keni, Nairobi. Letový řád a letecká apolečnost bude upřesněna.

Po příletu si vyřídíme formality na letišti a setkáme se s našimi řidiči. Následuje krátké občerstvení a transfer k jezeru Naivasha, kde si dáme oběd. Po obědě nás čeká odpolední projížďka na loďce na jezeře Naivasha. Budeme pozorovat hrochy, ptáky, žirafy, zebry. Točil se zde film Vzpomínky na Afriku. Po projížďce se přesuneme k jezeru Elementaita, kde se v podvečer ubytujeme v Sentrim Elementaita Lodge, navečeříme se a odpočineme si po dlouhém dni. 

O, V*
* strava, která je v ceně zájedzu (S - snídaně, O - oběd, V - večeře) 

Dnešní den stráváme v NP Lake Nakuru na celodenním safari, kde budeme mít velkou možnost spatřit vzácné nosorožce. Oběd ve formě balíčku si sníme přímo v parku formou pikniku a strávíme na safari celý den. Po obědě procházka k Makalia Falls. V podvečer návrat do lodge Sentrim Elementaita, odpočinek, večeře, nocleh. 

S, O, V 

Národní park Lake Nakuru je chráněná oblast v Keni. Nachází se severozápadně od hlavního města Nairobi. Charakter přírody se vyznačuje vodní plochou jezera Nakuru a na západě hornatými skalisky. Jezero Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni. Nachází se na dně nejdelší pukliny zemské kůry - Great Rift Valley. Je domovem milionů plameňáků a dalších čtyř set druhů ptáků, jakou jsou i pelikáni, marabu a další. Hejna plameňáků odráží na vodní hladině svou barvu, takže to vypadá jako růžové jezero. Plameňáci však nejsou jediným důvodem, proč návštěvníci zavítají právě sem. Lake Nakuru se totiž stalo útočištěm i pro žirafy, nosorožce černého a také nosorožce bílého. Spatřit zde kromě slonů můžete celou velkou pětku. 

Po vydatné snídani se přesuneme za největším dobrodružstvím do parku Masai Mara (cca 4 hodiny jízdy). Cesta povede přes Velkou příkopovou propadlinu, kde si vychutnáme úžasné pohledy na okolní krajinu. Po cestě zastávka na občerstvení na vyhlídkovém místě pro pozorování propadliny. Ubytujeme se v kempu Fig Tree Camp, kde si dáme oběd a připravíme se na naše první safari a snad i na Velkou migraci! Odpolední safari v parku, do setmění. Po safari se vrátíme do kempu na večeři a po večeři Vám Jirka rád povypráví některou z jeho historek :-) 
S, O, V 

Národní rezervace Masai Mara patří bezesporu mezi nejoblíbenější rezervace. Jedná se o rozsáhlé chráněné území na jihozápadě Keni. Na jihu přechází v národní park Serengeti v Tanzanii. Pojmenování této oblasti je odvozeno podle názvu proslulých kočovných válečníků a pastevců – Masajů, a podle protékající řeky – Mara, která je důležitou životní tepnou tohoto parku. 

Tyto dny strávíme v Masai Mara a budeme spolu s Jirkou "lovit" Velkou migraci v hledáčcích našich fotoaparátů!
S, O, V 

Dnes se s Masai Marou rozloučíme. Po snídani nás čeká cesta zpět do hlavního města, Nairobi. Ubytování máme zajištěno v 5* hotelu The EKA, který je na okraji města, v klidné části. Oběd bude zajištěn ve městě. Večer se podíváme do restaurace Carnivore, kde ochutnáme místní speciality. Restaurace funguje na principu "sněz, kolik můžeš" :-) jídlo je v ceně.

S, O, V

Po snídani nás čeká transfer na letiště a přelet na Diani Beach, kde strávíme zbytek dovolené odpočinkem na pláži s all incluisve.

S, all inclusive

Ukončení pobytu v hotelu a transfer na letiště v Mombasa.
Návrat zpět do Prahy.

S

TERMÍNY A CENY:

31.7. - 11.8.2025

FIRST MINUTE

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoj

98 900 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

9 000 Kč


Cena zájezdu obsahuje:

Leteckou dopravu Praha - Nairobi, Mombasa - Praha v ceně 20 000 Kč/os.
Přelet Nairobi - Mombasa.
Služby českého průvodce a anglicky hovořícího průvodce.
Společnost Jiřího Kolbaby v Masai Maře.
Transfery z letiště na safari a zpět.
Ubytování viz nabídka výše.
Vstupy do parků viz program.
Safari Jeep 4x4 s otevírací střechou.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku a povinný poplatek do GF.


Cena zájezdu neobsahuje:

eTA do Keni (žádost se podává elektronicky, poplatek je 34 USD, budeme mápomocni)
Spropitné pro řidiče (5-10 USD na osobu a den).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

 

* případná neúčast Jiřího Kolbaby není důvodem k odstoupení od smlouvy o zájezdu, ale bude poskytnuta sleva ve výši skutečné úspory nákladů, min. však 3 500 Kč/osoba.

Mapa zájezdu

Fotogalerie

* autorem všech fotografí ze safari je Jiří Kolbaba

Interested by this trip

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Similar programmes

2. 8. - 12. 8. 2025 11 days

Migrace letecky z pláže s Kolbabou #2
Kenya

Luxusní letecké safari z pláže do Masai Mary s Jirkou Kolbabou!

Praha Kenya from 109 900 USD