To nejlepší z Tanzanie a Zanzibar

Zažijte s námi to nejlepší safari v Tanzanii a na závěr si odpočiňte na rajských plážích Zanzibaru! Navštívíte národní parky Lake Manyara, Tarangire a Ngorongoro. Kombinace těchto parků je téměř zaručená vstupenka na Velkou 5tku! :-) Na Zanzibaru all inclusive resort Reef & Beach. 
 

Itinerář zájezdu

Odlet z Prahy nebo z Vídně na Kilimandžáro. Letový řád bude upřesněn.

Ranní přílet na Kilimandžáro, vyřídíte si víza a setkáte se s Vaším řidičem/průvodcem. Transfer do lodge The Outpost Lodge, kde se osprchujete, odpočinete po dlouhém letu. Po snídani se vydáte směrem k parku Lake Manyara, kde Vás čeká 1. safari v Tanzanii. Dopolední safari v parku Maynara. Oběd ve formě pikniku. Odpolední safari a přejezd do Karatu, kde se ubytujete v Octagon Lodge.

  • S, O, V

*Strava, která je zahrnuta v ceně zájezdu: S - snídaně, O - oběd, V - večeře

Brzy ráno po snídani se vydáte ke kráteru Ngorongoro. Sestoupíte do 8. divu světa, do kráteru Ngorongoro, kde Vás čeká safari s obědem ve formě pikniku přímo v kráteru. V podvečer dorazíte zpět do lodge.

  • S, O, V

Chráněné území (kráter Ngorongoro) bývá označováno jako osmý div světa. A není divu. Na rozloze 8 300 km² žije přes 20 000 velkých savců včetně některých velmi vzácných druhů, jako je například nosorožec černý. Zvířata se mohou volně pohybovat i mimo kráter, zůstávají však v kráteru kvůli dobrým podmínkám. Převažuje zde travnatý porost, najdeme zde však i bažiny, kde žijí hlavně hroši, můžeme zde najít i nosorožce, slony, vodušky a opice. Koncentrace zvěře je tady opravdu vysoká, snad největší na celém světě. Lodge a campy, ve kterých se můžete ubytovat, jsou vystavěny na okrajích kráteru. Mezi nejluxusnější zdejší lodge patří například Ngorongoro Crater Lodge, který se nachází na jihozápadním okraji kráteru. Vzhledem k nadmořské výšce okolo 2 000 m.n.m. zde může být i poměrně chladno. Teploty na dně kráteru jsou vyšší. V chráněném území Ngorongoro žije také mnoho Masajů, odhadem asi 50 000, kteří se zde v kontrastu mnoha turistů a luxusu snaží přežít svým tradičním nomádským stylem života. Mezi zajímavá místa v kráteru patří například jezero Magadi. Je to mělké sodné jezero, na kterém se zdržuje velké množství plameňáků. Dalším zajímavým bodem je jezírko Mandusi Swamp, kde je pro změnu velká koncentrace hrochů.

Po snídani se vydáte směrem k parku Tarangire (cca 3 hodiny jízdy). Celodenní safari s oběděm ve formě pikniku v parku Tarangire. Později odpoledne transfer do města Arusha do Lodge The Outpost.

  • S, O, V

Národní park Tarangire se rozkládá na ploše téměř 2 600 km2 jihovýchodně od NP Lake Manyara. Jedná se o šestý největší národní park Tanzanie. Není tak frekventovaný jako severnější parky Serengeti a Ngorongoro, ovšem návštěvníci, kteří sem přijedou, mohou obdivovat zdejší baobabové lesy. Dalším magnetem jsou početná stáda slonů a celá plejáda dalších zvířat, jejichž hustota není o mnoho nižší než v kráteru Ngorongoro. Ze všech národních parků v zemi tu žije nejvíce druhů ptáků, celkem 550 druhů včetně 50 dravců. Tarangire je známé taky nespočtem termitišť, která jsou rozesetá po krajině.

Po snídani pojedete na místní letiště Kilimandžáro (cca 4 hodiny), odkud je naplánován přelet na Zanzibar. Oběd ve formě pikniku. V podvečer přelet na Zanzibar. Odpoledne přílet na Zanzibar, přivítání a transfer do hotelu Reef & Beach (nebo jakýkoliv jiný - cena bude upravena) s all inclusive. Odpočinek. Možnost fakultativních výletů.

  • S, O, All inclusive

Volno a odpočinek v hotelu Reef & Beach s all inclusive. Možnost absolvování fakultativních výletů na místě nebo výletu na jednu noc do Stone townu.

  • All inclusive

Check out z hotelu, transfer na letiště a odlet domů.

Trasa zájezdu

TERMÍN A CENY:

Individuální termín

 

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji

při obsazenosti 2 osoby

74 750 Kč

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji

při obsazenosti 4 osoby

67 750 Kč

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji

při obsazenosti 6 osob

64 750 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

10 000 Kč


Cena zájezdu obsahuje:

Mezinárodní letenku Praha - Kilimandžáro a Zanzibar - Praha včetně letištních tax a příplatků v ceně 14 000 Kč/os.
Vnitrostátní přelet Kilimandžáro - Zanzibar včetně včech příplatků a tax.
Služby anglicky hovořícího průvodce po celou dobu safari.

2x nocleh v Arusha v lodgi The Outpost Lodge 3* s plnou penzí.
2x nocleh v Karatu v lodgi  Octagon Lodge 3* s plnou penzí.
7x nocleh na Zanzibaru v hotelu Reef & Beach 4* s all incluisive.

Plnou penzi v průběhu celého safari.
Jeep 4x4 s otevírací střechou po celou dobu safari v Tanzanii.
Vstupy do parků.
Pitná voda na safari.
Pojištění CK proti úpadku a povinný poplatek do GF.


Cena zájezdu neobsahuje:

Vstupní víza do Tanzanie (vyřídíte online za 50 USD/os nebobo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5-10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v programu zájezdu.
Nápoje k obědu a večeři v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Fotogalerie:

Interested by this trip

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Similar programmes

19. 4. - 30. 4. 2024 12 days

Viktoriiny vodopády a safari v Botswaně a Zimbabwe
Zimbabwe, Botswana

Safari v Botsvanském parku Chobe a Moremi (Delta Okavango), divokém parku Hwange v Zimbabwe a Viktoriiny vodopády. To vše s českým průvodcem.

Vídeň Zimbabwe, Botswana from 84 900 USD