Zimbabwe, Zambie, Botswana

V Dubnu 2024 se vydáme za dobrodružstvím do jižní části Afriky. Kontrétně do Zimbabwe, Zambie a Botswany. Prohlédneme si úchvatné Viktoriiny vodopády, národní parky Hwange, Chobe a hlavně deltu Okavango. To vše za doprovodu českého průvodce.

Tento zájezd na safari nabídne úžasné zážitky z návštěvy několika skvostů jižní Afriky. Začne se návštěvou Viktoriiných vodopádů, kde si můžete užít neuvěřitelné výhledy. Poté se přesuneme do národního parku Hwange v Zimbabwe, který je známý svou obrovskou populací slonů a dalších zvířat, včetně lvů, gepardů a nosorožců.

Dalším zastavením je národní park Chobe v Botswaně, kde si můžete užít plavbu na lodi a pozorovat slony, krokodýly a další zvířata, která se přicházejí k řece Chobe napít. Poté pokračujeme letecky do delty Okavango, kde se můžete těšit na safari v deltě.

V závěru zájezdu budete mít možnost si vychutnat poslední den v Botswaně v okolí města Maun, které je bránou do delty Okavanga. Můžete si zde nakoupit suvenýry :-).

Termín: plánujeme zájezd uspořádat v Dubnu 2024

Maximálně 12 cestujících!

Itinerář zájezdu

Odlet z Vídně s jedním přestupem v německém Frankfurtu. S průvodcem se setkáte již na letišti ve Vídni. 

Po přistání (12:20 hod.) si vyřídíme víza a poté se vydáme do našeho hotelu Shearwater Explorers Village. Odpočinek v hotelu po dlouhém letu. V podvečer následuje projížďka po řece Zambezi s večeří. Návrat zpět do hotelu, nocleh. 

V* 

*Jídlo zahrnuté v ceně S - snídaně, O - oběd, V - večeře 

Plavba po řece Zambezi s večeří 

Slunce zapadající nad řekou Zambezi je zážitkem, který při návštěvě Viktoriiných vodopádů nesmíte vynechat. S drinkem v ruce a večeří budete obdivovat okolní krajinu řeky Zambezi. Buďte připraveni s fotoaparátem zachytit jeden z nejúžasnějších západů slunce v Africe. Určitě spatříte zvířata, která se přijdou napít k řece po horkém dni v národním parku Zambezi (Zimbabwe) a národním parku Mosi-oa-Tunya (Zambie). Pozorování slonů, žiraf a dalších zvířat, která zde žijí, je při této plavbě běžné. Vždy je zde mnoho hrochů a krokodýlů. 

Victoria Falls, také známé jako Mosi-oa-Tunya, což znamená "hřmící kouř", se nacházejí na řece Zambezi na hranici mezi Zambií a Zimbabwe. Tento přírodní div vznikl tím, že se řeka zhroutila do zhruba 1,7 km širokého a 108 m hlubokého kaňonu, což vytvořilo neuvěřitelné vodopády, které patří k největším a nejkrásnějším na světě. Celkem se skládají z pěti částí, z nichž největší a nejimpozantnější je vodopád s názvem "The Smoke that Thunders" - "Kouř, který hřmí". Victoria Falls jsou proslulé svým ohromujícím výhledem, neuvěřitelnou sílou a krásou a představují jeden z nejpopulárnějších turistických cílů v Africe. Kromě toho, že nabízejí nezapomenutelné zážitky pro turisty, kteří se zde kochají nádhernými scenériemi, poskytují i mnoho dalších aktivit, jako je například rafting, bungee jumping, lety helikoptérou a další dobrodružné zážitky jako plavby lodí po řece Zambezi. Okolní národní parky, jako například Mosi-oa-Tunya nebo Zambezi, jsou domovem mnoha divokých zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů a velkého množství ptactva. Všechny tyto prvky dělají z Viktoriiných vodopádů nezapomenutelné místo, které stojí za návštěvu pro každého, kdo se ocitne v této části Afriky. 

Po snídani se vydáme na průvodcovanou prohlídku Viktoriin.ch vodopádů. 
Odpoledne budete mít na výběr z mnoha aktivit, které si přiblížíme na místě. 
Zde budeme mít možnost přejit po mostě do Zambie a podívat se na Vodopády i z druhé strany. 

Prohlídka vodopádů s průvodcem (Zimbabwe) 

Na pohled na Viktoriiny vodopády nikdy nezapomenete a nejlepší způsob, jak je vidět, je prohlídka s průvodcem. 

Zjistíte, jak vodopády vznikly a jaké místní zvyky a tradice je obklopují. Tyto prohlídky jsou mimořádně poučné a končí návštěvou místního centra umění a řemesel. 

Po snídani následuje transfer do národního parku Hwange (cca 3 hodiny). 
Krátké safari po cestě do lodge Hwange Safari Lodge. 
Ubytujete se v lodgi, oběd. 
Odpolední návštěva útočiště Painted Dog Centre. 
Večeře, nocleh. 

S, O, V 

Národní park Hwange se nachází v západní části Zimbabwe a je největší rezervací v zemi. Narazíte zde na spoustu žiraf, lvů, zeber a přibližně 40 000 slonů. Poskytuje útočiště také populaci divokých psů, která je považována za jednu z nejpočetnějších žijících populací na africkém kontinentu. Nádherný terén parku sahá od pouštních dun přes savany až po močály, skalnaté výběžky a řídké lesy. Návštěvníci se mohou těšit na vyjížďky za zvěří, procházky s průvodcem nebo safari na koních. 

Po snídani následuje safari v parku Hwange. 

S, O, V 

Po snídani následuje transfer do Kasane (cca 3 - 4 hodiny). 
Jakmile dojedeme do Kasane, ubytujete se v lodgi Thebe River Lodge a budete mít chvíli na odpočinek. 
V podvečer následuje plavba s večeří na řece Chobe. 
Nocleh. 

S, V 

Plavba lodí po řece Chobe 

Plavba lodí po Chobe je skvělým způsobem, jak poznat národní park Chobe. Antilopy puku a lechwe jsou téměř vždy k vidění na záplavových pláních a uvidíte i stáda slonů, která přes řeku přechází. Uvidíte také další zvířata jako jsou hroši a krokodýli. 

Národní park Chobe se nachází v severní Botswaně a je největším a nejnavštěvovanějším parkem této země. Je rozložen na ploše přibližně 11 700 km² a zahrnuje velkou část údolí řeky Chobe. Park je známý především pro svou obrovskou populaci slonů, která se pohybuje v tisícovkách a je největší na světě. Kromě slonů se zde vyskytují také další savci, jako jsou buvoli, lvi, gepardi, hyeny, krokodýli a hroši. Park je rozdělen na několik částí, z nichž nejvýznamnější jsou Savuti, Linyanti a údolí řeky Chobe. Populární je samozřejmě safari ale také lodní výlety po řece Chobe, rybaření, noční safari, ale také návštěva místních vesnic a setkání s domorodými kmeny. Národní park Chobe je fascinujícím a jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a pohled na africkou divočinu v plné kráse. 

Dnes strávíme na safari cel. den. 
V otevřených safari vozidlech budete mít možnost strávit celý den v parku, s obědem ve formě pikniku a také včetně drinků. Návrat do lodge. 

S, O 

Po snídani se vydáme na místní letiště a přeletíme do městečka Maun, které je centrem delty Okavango. 
Cesta z letiště Maun na jižní bránu trvá obvykle méně než tři hodiny, pokud vás při cestě nezdrželo pozorování zvířat. Po vyřízení vstupních formalit cesta pokračuje skrz rezervaci Moremi se safari po cestě až k určenému tábořišti, což trvá asi dvě hodiny jízdy od jižní brány. 
Odpočinek a oběd v kempu. 
Okolo 15:30 hodin začíná odpolední safari, které může zahrnovat oblasti Maya Pans, Little Baobab a Jessie's Pools ideální pro západ slunce. Návrat do tábora na večeři pod hvězdami a posezení u hořícího ohně 
Atmosféru dobarví volání hyen a lvů. 
Posezení u ohně za zvuku divoké přírody a pozorování hvězd. 
Přenocování ve stanech v rezervaci Moremi Game Reserve. 

S, O, V 

Brzy ráno Vás probudí čaj nebo káva a snídaně s cereáliemi a drobnými pochutinami, abyste se připravili na brzké ranní safari, na které vyrážíme krátce po východu slunce. Ranní safari pokračuje v hledání zvěře a projíždí krásnou scenérií této části rezervace Moremi s velkou šancí spatřit buvoly, antilopy a hrochy. 
Po návratu do tábora pozdě dopoledne bude připraven brunch, následovaný siestou. V 15:30 se podává lehké občerstvení před odjezdem na odpolední safari. 
Po návratu z odpoledního safari následuje odpočinek, večeře a pohoda u ohně. 
Přenocování ve stanech v rezervaci Moremi Game Reserve. 

S, O, V 

Moremi Game Reserve je jedním z nejkrásnějších národních parků v Botswaně. Skládá se z přibližně 5 000 kilometrů čtverečních ochranného pásma okolo delty řeky Okavango. Park nabízí neopakovatelný zážitek z pozorování zvířat v přirozeném prostředí. Moremi Game Reserve je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů, gepardů, hyen, krokodýlů, nilských koní a mnoho dalších druhů. Park je také bohatý na různé druhy ptáků a ryb. V parku se nacházejí také řeky, bažiny a laguny, které jsou domovem mnoha zvířat. Návštěvníci si mohou vychutnat nádherné scenérie a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Moremi Game Reserve je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít africkou divočinu a uniknout civilizaci. 

Po brzké snídani vyrážíme na poslední ranní safari do míst, kde bude velká šance spatřit velké kočky (lvy, gepardy, leopardy). Vydáme se do oblasti Dead Tree Island, kde je mimo velké kočky k vidění spoustu buvolů, hrochů a další zvěře. 
Návrat na brunch do kempu a okolo 11:00 vyrážíme zpět do Města Maun, se safari po cestě. 
Ubytování v Sedia Riverside Hotel. 

Po snídani vyrážíme na letiště Maun a odlétáme zpět do Vídně s přestupem v Johanesburgu a Frankfurtu. 
Ve Vídni přistáváme v 8:15 hod ráno následující den. 

TERMÍNY A CENY:

Duben 2024

 

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoj

84 900 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

10 000 Kč


Cena zájezdu obsahuje:

Služby českého průvodce a anglicky hovořícího průvodce/řidiče po celou dobu safari. 
Ubytování a stravu viz itinerář. 
Vstupy do parků viz itinerář. 
Transfery a vnitrostátní přelet tak, jak je uvedeno v nabídce. 
Aktivity a safari tak, jak je uvedeno v nabídce. 
Pojištění CK proti úpadku a povinný poplatek do GF. 


Cena zájezdu neobsahuje:

Mezinárodní leteckou dopravu v ceně 25 000 Kč/osoba
Vstupní víza. 
Spropitné (pro řidiče doporučujeme cca 5 USD/den/osoba). 
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři. 
Nápoje v průběhu ubytování na safari, veškeré výdaje pro osobní potřebu. 
Cestovní pojištění a pojištění storno zájezdu. 


Předpokládaný letový řád

1. CESTA 
LH6429 18:15 Vídeň - 19:45 Frankfurt 
LH4304 21:55 Frankfurt - 12:20 Victoria Falls 


2. CESTA 
BP211 15:00 Maun - 17:10 Johannesburg 
LH573 19:40 Johannesburg - 5:30 Frankfurt 
LH6368 6:50 Frankfurt - 8:15 Vídeň 

Mapa zájezdu

Fotogalerie

Interested by this trip

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Similar programmes

25. 7. - 5. 8. 2025 12 days

Migrace 2025 s Jirkou Kolbabou #1
Kenya

Jedinečná šance pozorovat Velkou migraci ve společnosti úžasného vypravěče a nadšeného cestovatele Jirky Kolbaby!

Praha Kenya from 98 900 USD
11. 8. - 22. 8. 2025 12 days

Safari v Tanzanii a Kilimandžáro s Kolbabou
Tanzania

Až na vrchol nejvyšší africké hory s vypravěčem Jirkou Kolbabou!

Praha Tanzania from 119 900 USD